Home
Erasmus + z wizytą w naszej szkole.
Wpisany przez Rzepecka Henryka   

W dniach 2.10 – 6.10.2017r gościliśmy w klasach gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Zygmunta Augusta w Augustowie uczestników projektu CASE ( Consumer Awareness for Students In Europe ) – Świadomość Konsumencka wśród Uczniów w Europie w ramach programu Erasmus +. Kraje biorące udział w projekcie to : Turcja, dwie szkoły z Włoch, Litwa, Holandia i oczywiście Polska .

  W poniedziałek (2.10) powitaliśmy uroczyście przybyłych gości, odśpiewując hymny państwowe poszczególnych krajów. Swą obecnością spotkanie zaszczycił Burmistrz – Wojciech Walulik, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Chełmińska oraz stawiła się cała społeczność klas gimnazjalnych. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchaliśmy koncertu, który wraz z gimnazjalistami przygotowała p. Lena Olechowska. Następnie uczestniczyliśmy w pokazie mody ekologicznej, którą pokazała klasa 2c. Kolejne godziny pierwszego dnia wizyty upłynęły na zajęciach projektowych. Uczniowie odpowiadali na pytania: „Co zmieniło się w twoim mieście pod względem dbałości o środowisko naturalne?”, „Co byś zrobił w tym zakresie, gdybyś był burmistrzem?”.

             Wtorek (3.10) rozpoczął się dyskusją w grupach nad tematem podjętym w dniu poprzednim. Następnie uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w zajęciach teatralnych prowadzonych przez p. Ewę Chodacz, które miał na celu integrację grupy oraz poznanie kultury naszego kraju. Na zakończenie tej części dnia młodzież przedstawiła krótkie etiudy teatralne. Kolejnym elementem były zajęcia zumby poprowadzone przez uczennicę Olę Czarow.

           Środa (4.10) to czas wyjazdu na wycieczkę szlakiem tatarskim. Uczestnicy projektu zwiedzili Białystok, Supraśl oraz Bohoniki. Wszyscy byli niezwykle zainteresowani zabytkami, kulturą i pejzażami naszego województwa. Warto pamiętać, że „podróże kształcą”, jak twierdził wybitny filozof Leszek Kołakowski.

     Czwartek (5.10) spędziliśmy w szkole, gdzie pod czujnym okiem nauczycieli uczniowie uczestniczyli w zajęciach plastycznych. Należało przedstawić swoje wspomnienia z wycieczki, wykorzystując materiały malarskie oraz część odpadów przeznaczonych do utylizacji. W tym dniu również nastąpiło rozdanie certyfikatów. Wszyscy otrzymali pamiątkowe prezenty, a następnie wyjechali na pożegnalne ognisko nad jeziorem Necko, które zorganizowali rodzice dzieci, które przyjmowały u siebie uczestników projektu. Nauczyciele natomiast spotkali się na uroczystej kolacji, gdzie był czas na refleksje i podsumowanie wizyty. Wszyscy byli zgodni, że intensywność zajęć oraz tematyka pomogły w nawiązaniu relacji między uczestnikami. Na pewno nie zapomnimy naszych gości i już cieszymy się na ponowne spotkanie w styczniu w Turcji.

           Piątek (6.10) to najsmutniejszy dzień wizyty – czas pożegnań i wyjazdów do swoich krajów. Miło było się spotkać, ale trudno się rozstać. Nie zapomnimy naszych nowych przyjaciół z Turcji, Włoch, Holandii i Litwy.

Nad całością przedsięwzięcia czuwali p. Beata Granacka ( koordynator ) oraz p. Andrzej Kulbacki. Zdjęcia Monika Chełmińska i Małgorzata Chełmińska

https://drive.google.com/drive/folders/0B9vY3QYo7PTTeWsyWC1mTFYzYVU?usp=sharing


          

 

Nasz Patron

znaksybiraka

Sybiracy

kalendarz

styczeń 2019
N P W Ś C Pt S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

other language

ang1 nrf1 rus1

Projekty

erasmus


Kodowanie__small


comenius


logo_etwinning


     logo_aktyw_ed


lepsza_szkola


przjaznaspz_logo


mapa_kreatywnosci_znaczek


logo_czytam


szkola_z_klasa


 

uczniowie_z_klasa


szkolabp


logo_nib


kapital


Nasz Adres

Gimnazjum nr 2
im. Sybiraków
ul. Nowomiejska 41
16-300 Augustów
087 643 22 30

Napisz do Nas
gim2.vdl.pl

gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości