Wpisany przez Rzepecka Henryka

W piątek, 22 czerwca zakończył się uczniom kolejny rok szkolny. W klasach II gimnazjum najlepszą średnią wykazała się Natalia Siłkowska z IIb – 5,67, w trzecich Paweł Samel z IIIb – 5,78. Szczególną uwagę skupiono na pożegnaniu klas III gimnazjum.

Rozpoczęto od powitania gości: prezesa Jerzego Sienkiewicza i Barbary Czartoszewskiej – przedstawicieli Związku Sybiraków, pana Wojciecha Walulika, burmistrza miasta Augustowa  wraz z małżonką, pana Dariusza Szkiłądzia – kierownika Wydziału Edukacji i Sportu.   Uczniowie złożyli też ślubowanie na sztandar szkolny. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich było wręczenie Nagrody Burmistrza  oraz Złotej Odznaki Zasłużony dla Sybiraków - pani Lenie Annie Olechowskiej. Burmistrz podkreślał zasługi pani Olechowskiej w skutecznym krzewieniu talentów muzycznych w tej szkole od bardzo dawna.

Tradycyjnie, jak dotychczas w klasach gimnazjum wręczono statuetkę Super Gimnazjalisty. Otrzymał ją w tym roku uczeń kl. IIIb Paweł Samel. Corocznie przyznawana jest także statuetka Super Sportowca w kategorii dziewcząt i chłopców. To zaszczytne miano uzyskała Agata Piekarska z kl. IIIc i Szymon Łazarski z IIIc. Ogłoszono uroczyście wpisanych do Złotej Księgi Absolwentów, a  pani Dyrektor rodzicom tych osób wręczyła Listy Gratulacyjne. W tym roku wpisani zostali: Paweł Samel IIIb, Kamila Przystał IIIc, Mateusz Bielawski IIIc,  Aleksandra Czarow - IIIb, Michał Borowski – IIIb,  Wiktoria Czaja – IIIb. Wszyscy uczniowie klas III otrzymali świadectwa ukończenia gimnazjum osobiście z rąk pani Dyrektor Agnieszki Milanowskiej. Rodzice przygotowali nauczycielom niespodziankę, wywołując „do tablicy” każdego z nich, a uczniowie klas II słowem, znaczkiem i piosenką pożegnali swoich starszych kolegów. 75 uczniów stało się absolwentami szkoły.

Wszystkim pani Dyrektor życzyła bezpiecznych wakacji i dobrego wypoczynku a także dziękowała za wyjątkowo trudną prace w minionym roku szkolnym. Wszystkim uroczyście ogłosiła, że WAKACJE CZAS ZACZĄĆ.

/Henryka Rzepecka/

lipiec 2018